Przyczyny i leczenie impotencji

Mężczyźni, u których pojawiają się zaburzenia erekcji bardzo często panikują. Wydaje im się, że oznacza to absolutny koniec ich życia seksualnego. W rzeczywistości jednak, bardzo skutecznie mogą oni przeciwdziałać impotencji. Wystarczy jedynie przełamać opory przed wizytą u lekarza, a następnie dostosować się do jego zaleceń.

Leczenie impotencji tabletkami

Najpowszechniejszą metodą leczenie impotencji jest stosowanie tabletek na erekcję. Warto zauważyć, że są one bardzo różnorodne i działają w odmienny sposób. Dlatego też, lekarz nie może od razu przepisać recepty. Musi on najpierw porozmawiać z pacjentem oraz przeprowadzić szereg badań. Prowadzi to wszystko do poznania przyczyny choroby, co znacząco ułatwia leczenie impotencji. Znając przyczynę lekarz wie bowiem z czym walczy.

Główne przyczyny impotencji

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele jest czynników, które mają wpływ na potencję. Niemniej jednak, jest kilka takich, które diagnozuje się najczęściej. Na pierwszy plan wysuwa się zaburzenie gospodarki hormonalnej organizmu. Jest to częsta przyczyna impotencji u starszych mężczyzn jak również u tych bardzo młodych. W takiej sytuacji dobre efekty dają tabletki na erekcję. Powinny być to leki hormonalne, które stopniowo doprowadzają do ustabilizowania się całego układu hormonalnego.

Inną przyczyną zaburzeń erekcji jest upośledzenie pracy układu krążenia. Bez odpowiedniego przepływu krwi erekcja po prostu nie może wystąpić. Znajdujące się w prąciu ciała jamiste nie wypełniają się bowiem całkowicie krwią, co uniemożliwia wzwód. Oczywiście, chorób układu krążenia jest całe mnóstwo. Tak naprawdę każda z nich może być przyczyną impotencji. Bardzo często jest to miażdżyca we wczesnej lub późnej fazie. Dlatego też, jednym z pierwszych badań przeprowadzanych przez specjalistę jest zwykle sprawdzanie poziomu cholesterolu w organizmie.

Oprócz biologicznych przyczyn impotencji, które wymieniono powyżej, są również przyczyny psychiczne. Najczęściej mówi się o stresie, który może całkowicie uniemożliwić życie seksualne. Niestety, jeśli to stres jest przyczyną impotencji, tabletki na erekcję raczej nie rozwiążą problemu. Mogą one nieco pomóc, jednak niezbędne jest przede wszystkim pozbycie się stresu. Czasami wystarczy przeczekać trudny okres w życiu, po którym wszystko wraca do normy. Gorzej jednak, jeśli stres dotyczy bezpośrednio seksualności. W takiej sytuacji pomóc może szczera rozmowa z partnerką. Czasami jednak potrzebna jest zmiana nastawienia do seksu, w której znacznie pomaga profesjonalna psychoterapia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *