Wizyta kontrolna u dentysty – jak wygląda?

Regularne wizyty u stomatologa są niezbędne do zachowania zdrowego i pięknego uśmiechu. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że nieleczona próchnica jest przyczyną utraty zębów, ale również chorób serca, krążenia czy cukrzycy. Obawiasz się wizyt stomatologicznych? Wyjaśniamy, jak przebiega kontrolna wizyta u lekarza stomatologa.

Dentysta Warszawa Wola – zaufanie to podstawa

Przed umówieniem wizyty, warto znaleźć lekarza, któremu ufamy i przy którym czujemy się swobodnie. Dentysta Warszawa Wola to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, cieszący się zaufaniem pacjentów. Indywidualne podejście do klienta zapewnia komfort psychiczny i zmniejsza obawy związane z wizytą. Gabinet Time for Dentist może być dobrym wyborem nie tylko na spotkanie kontrolne, ale również stałe leczenie uzębienia. Specjalistycznie wyposażony gabinet i wykształcony zespół to większa szansa na zdrowy uśmiech.

Jak przebiega wizyta kontrolna u dentysty?

Każda wizyta stomatologiczna rozpoczyna się wywiadem medycznym, oceniającym stan zdrowia pacjenta. Następnie lekarz kontroluje uzębienie, sprawdza kondycję dziąseł oraz wypełnień w zębach, szuka ubytków i stanów zapalnych. Podczas wizyty kontrolnej warto poinformować lekarza o dolegliwościach związanych z jamą ustną: nieprzyjemnym zapachu, dyskomforcie podczas spożywania ciepłych lub zimnych napojów czy bólu zęba, mimo braku widocznej próchnicy. Dostarczenie tych informacji pomoże dentyście dobrać odpowiednie zabiegi i skrócić czas leczenia.

Wizyta kontrolna jest dobrym momentem, aby zapytać lekarza, w jaki sposób prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Stomatolog dobierze odpowiednią szczoteczkę, pastę i płyn do płukania, a także wskaże poprawną technikę szczotkowania i nitkowania zębów. Podczas wizyty kontrolnej lekarz może zalecić dodatkowe zabiegi, takie jak piaskowanie, skaling czy fluoryzacja. Jeżeli wizyta związana jest wyłącznie ze sprawdzeniem stanu jamy ustnej, nie powinna trwać długo. Może zdarzyć się również, że stomatolog znajdzie ubytek i zaproponuje wykonanie leczenia na tej samej wizycie.

Jak często umawiać wizyty kontrolne u dentysty?

Zmiany próchnicowe czy dyskomfort w obrębie jamy ustnej powinny być niezwłocznie konsultowane z lekarzem stomatologiem. Jeżeli jednak wizyta jest wyłącznie kontrolna, wystarczy planować ją raz na 6 miesięcy. Wizyty dzieci i młodzieży powinniśmy umawiać nieco częściej – raz na 3 miesiące.

Ortodoncja Warszawa Wola – leczenie wad zgryzu

Wizyta kontrolna u dentysty wiąże się nie tylko ze sprawdzeniem uzębienia pod kątem próchnicy, ale również z oceną kształtu łuków zębnych. Stomatolog może zlecić wykonanie prześwietlenia RTG, na podstawie którego oceni zgryz pacjenta oraz umiejscowienie zębów. W przypadku wykrycia wady lekarz zleci wizytę u ortodonty. Ortodoncja Warszawa Wola jest gabinetem, gdzie w jednym miejscu wykonasz niezbędne prześwietlenie panoramiczne oraz konsultacje ze specjalistą. Ortodoncja na Warszawskiej Woli dysponuje dwoma aparatami umożliwiającymi wykonanie zdjęć wewnątrzustnych, a także stosuje nowoczesne metody leczenia ortodontycznego, oferując zdejmowane przezroczyste nakładki korygujące.

Dodaj komentarz