Czy warto używać płynów do jamy ustnej?

Stomatolodzy, a także firmy oferujące artykuły i środki stomatologiczne kuszą nas dziś nierzadko produktami, które mają ponoć za zadanie chronić nasze zęby i jamę ustną przed próchnicą, bakteriami i szkodliwymi czynnikami. Są to na przykład płyny do płukania jamy ustnej takie jak chociażby Curasept ADS. Czy stosowanie takich preparatów jest korzystne? Kiedy zaleca się stosowanie ich profilaktycznie? Więcej szczegółowych informacji na ten temat znaleźć można poniżej.

Czym są płyny do płukania jamy ustnej?

Zapalenia dziąseł, przebarwienia zębów, powstawanie płytki nazębnej i różne choroby przyzębia to tylko kilka z przykładowych problemów, z którymi zmagają się osoby w różnym wieku. Czasem jest to efekt nieodpowiedniej higieny jamy ustnej lub po prostu choroby, a czasem predyspozycje genetyczne lub powikłania chorobowe. Powodów pojawiania się niekorzystnych zmian może być wiele, ale istnieje na nie sprawdzone i skuteczne rozwiązanie. Są to płyny do płukania jamy ustnej. Preparaty takie jak Curasept ADS mają za zadanie zahamować rozprzestrzenianie się bakterii, usunąć przebarwienia lub płytkę nazębną, a także wyeliminować wszelkie nieprawidłowości. Oczywiście nie ma preparatów uniwersalnych, dlatego przed rozpoczęciem stosowania danego środka, należy upewnić się, że jest on przeznaczony właśnie dla nas. W tym celu wystarczy zapoznać się z informacjami udostępnionymi przez producenta. Wśród dostępnych na rynku płynów do płukania jamy ustnej wyróżnić można wiele wariantów. Są to między innymi płyny do ochrony błony śluzowej jamy ustnej, płyny ochronne, zwalczające stany zapalne zębów i dziąseł, a także specjalistyczne płyny, które skierowane są do osób przechodzących przez chemioterapię lub radioterapię. Niektóre płyny takie, jak jeden z rodzajów Curasept ADS polecane są osobom posiadającym w jamie ustnej implanty.

Czy warto stosować płyny do płukania jamy ustnej?

Z pewnością stosowanie płynów do płukania jamy ustnej ma wiele zalet i korzyści. Przede wszystkim można w ten sposób lepiej chronić zęby przed próchnicą i bakteriami. Dodatkowo jest to świetne uzupełnienie codziennego szczotkowania zębów. Stosowanie Curasept ADS i innych płynów pozwala dłużej cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Oczywiście jest to uzależnione w dużej mierze od doboru odpowiedniego preparatu. Wybierając płyn, należy zatem upewnić się, czy jest on przeznaczony właśnie dla nas. Wybór tego rodzaju preparatów na rynku stomatologicznym jest dzisiaj bardzo duży, więc można także poradzić się w tej kwestii stomatologa.

Dodaj komentarz