Zdrowe domki z drewna od Eko Architektura

Myśląc o zakupie produktu na długie lata, zawsze staramy się dokonać jak najlepszego wyboru oferty. Sprawa jest jeszcze ważniejsza, jeśli chodzi o miejsca i budowle, w których mamy mieszkać, bądź spędzać wolny czas. Na rynku pojawiają się przedsiębiorstwa, wnoszące nowe spojrzenie w tej tematyce. Postanowiliśmy zadać kilka pytań Panu Przemysławowi Balcewiczowi, dyrektorowi firmy Eko Architektury.

  • Dlaczego oferta przedstawiana przez Pańską firmę, jest tak często wybierana przez klientów?

Podstawą biznesu w dzisiejszych realiach jest reklama. Każdy z doświadczenia wie, że informacje z otoczenia, znacząco wpływają na podejmowane przez nas decyzje. Dobre hasło marketingowe i odpowiednia zachęta, bardzo dobrze wpływają na potencjalnych klientów. Oczywiście to nie wszystko. Jakkolwiek dobrze przeprowadzona akcja promocyjna, nie ukryje wad, jakie kryje za sobą przedsiębiorstwo. W dobie internetu, informacje i opinie o każdej większej działalności można znaleźć na pierwszym, lepszym forum, bądź portalu. Tam okazuje się dopiero, jak dobrej jakości świadczymy usługi.
Nasi usługobiorcy, na pierwszym miejscu chwalą sobie czas wykonania. Termin realizacji wszystkich projektów zaprezentowanych na naszej stronie internetowej to czas od 2 do 3 tygodni. Ponadto jesteśmy gotowi na inne, ambitniejsze wyzwania. Realizujemy indywidualne zamówienia klientów, dostosowując się do jego wymagań i opracowując wszystkie szczegóły. Dbamy, aby nasze usługi świadczyć bardzo personalnie, a klienci byli zadowoleni w każdej fazie współpracy.
Nie mógłbym również nie wspomnieć, że oferta jest bardzo szeroka. Każdy ceni sobie duży wybór. Budujemy garaże, altanki, domy klasy A. W albumie projektów można znaleźć nie tylko domki letniskowe, ale także te ocieplane – z podwójnymi ścianami.

  • W świadomości ludzi, coraz mocniej zakorzeniona staje się idea dbania o dobre utrzymanie, czystość i ograniczenie negatywnego wpływu gospodarki na naszą planetę. Czy realizowane przez Was domki letniskowe na pewno zasługują na miano ekologicznych?

Zgodnie ze skojarzeniem jakie nasuwa nazwa naszej firmy „Eko Architerktura„, dbamy o jak najlepsze spełnienie wymienionych przez Pana założeń. Realizujemy projekty zgodnie z opracowaniami wykwalifikowanych specjalistów, zajmujących się właśnie ekologicznym podejściem. Muszę zaznaczyć, że drewno wykorzystywane do budowy ma również właściwości zdrowotne. Olejki eteryczne w nim zawarte bardzo pozytywnie wpływają na drogi oddechowe i płuca, co przy stanie powietrza w wielu miastach naszego kraju – mam na myśli duże zanieczyszczenie i smog – ma ogromne znaczenie. Powinniśmy nauczyć się troski o zdrowie w każdym aspekcie życia, nie tylko w jego stylu. To oczywiście nie wszystko. Skutkiem elektrostatycznych właściwości tego materiału budowlanego, jest zapobiegnięcie unoszenia się kurzu.
W kwestii czysto ekologicznej, zacząć należy od tego, że drewno jest budulcem odnawialnym, który nie szkodzi zanadto środowisku. Dobrze jednak wiemy, że sam materiał to nie wszystko. Dzięki temu, że nie używamy tak szerokiej gamy różnorakich materiałów i narzędzi do obróbki, wykorzystujemy mniej nakładów energetycznych podczas budowy. Zdarzają się klienci obawiający się, że mimo wymienionym przeze mnie zaletom, wszystko odbije się na ogrzewaniu domku. Nie mogę się z nimi zgodzić. Ocieplone domki zużywają zdecydowanie mniej energii.
Korzystając z naszej oferty można mieć czyste sumienie w aspekcie dbania o wspólne dobro, jakim jest nasza planeta. Osobiście, mam nadzieję, że coraz więcej usług architektonicznych będzie przechodziło na strategię „eko”.

  • Drewno, z punktu widzenia przeciętnego klienta wydaje się być materiałem, niezbyt wytrzymałym na warunki atmosferyczne i upływ czasu. Jedynie w niektórych rejonach Polski wykorzystuje się je do budowy, często wynika to z tradycji. Jak to jest z wytrzymałością Waszych obiektów?

Na samym początku, odpowiem na to błędne przekonanie krótko – drzewo iglaste jest budulcem długotrwałym. Odpowiednio pielęgnowany obiekt może służyć bardzo długo. Stosowane są różne kroki, w celu przedłużenia okresu eksploatacji drewna, między innymi zaimpregnowanie i pomalowanie budowli.
Na wszelkie ubytki bądź szkody wyrządzone w czasie np. transportu istnieje oczywiście gwarancja, jednak do momentu przymocowania materiałów, czy pomalowania. Należy odpowiednio dokładnie sprawdzić domek przy odbiorze.
Po zrealizowanej transakcji zostanie nam już tylko cieszyć się niesamowitym i unikalnym klimatem drewnianej budowli!

Dodaj komentarz