Lokówki do włosów – którą wybrać?

Obecnie włosy kręcone nie są tak modne jak proste. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób nadal decyduje się na kręcenie loków. Najłatwiej jest to zrobić przy pomocy odpowiedniej lokówki. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu tego typu urządzenia i czym mogą różnić się poszczególne modele?

Co powinna mieć lokówka?

Obecnie modele poszczególnych lokówek mogą bardzo różnić się od siebie. Standardowa lokówka powinna jednak posiadać:

  • termoregulator, najlepiej z wyświetlaczem, dzięki czemu można idealnie dopasować temperaturę do rodzaju włosów
  • metalowy lub ceramiczny wałek, na który nakręca się włosy
  • obrotowy kabel, który ułatwia manewrowanie urządzeniem

Wybierając pomiędzy metalowym, a ceramicznym wałkiem lepiej jest wybrać ten ceramiczny. Ceramika zazwyczaj nagrzewa się wolniej, jednak wolniej również stygnie. Ponadto w przypadku ceramicznych lokówek ciepło jest lepiej rozprowadzone, co zapobiega uszkodzeniom włosów. Nowsze lokówki zazwyczaj wyposażone są również w funkcję jonizacji. Dzięki niej można utrzymać odpowiednie nawilżenie włosów nawet w przypadku, gdy lokówka jest używana dosyć często. W przypadku większości lokówek należy zwrócić uwagę, czy do zestawu została dołączona ochronna rękawica. Nie jest ona niezbędna jedynie w sytuacji, gdy lokówka jest automatyczna, ponieważ tylko wtedy nie istnieje możliwość kontaktu dłoni z rozgrzanymi elementami.

Rodzaje lokówek

Rodzaj lokówki najlepiej jest wybierać ze względu na to, do jakich celów będzie ona stosowana. Najbardziej uniwersalne są te modele, które mają wymienne końcówki, co pozwala wykonać co najmniej kilka różnych fryzur. Jeśli jednak dana osoba jest przyzwyczajona do kręcenia loków określonych loków, najlepiej jest, jeśli wybierze jeden konkretny model. Możliwe jest wybranie lokówki przeznaczonej do drobnych loków, o niewielkiej wielkości wałka lub przeciwnie ? takich, które mają duży wałek i pozwalają na wykonanie grubych loków. Dla osób ceniących szybkość działania urządzenia skierowana jest tak zwana lokówka automatyczna. Aby jednak wygodnie się nią posługiwać trzeba wykonać kilka prób, ponieważ jej używanie znacznie różni się od tego, do którego są przyzwyczajone właścicielki tradycyjnych lokówek. Niektórym do gustu może przypaść także lokówko-suszarka, która pozwala na kręcenie loków podczas suszenia włosów. Choć takie działanie może w niektórych przypadkach uszkadzać włosy, to jest to jednak rozwiązanie niezwykle praktyczne. Precyzyjne loki to zadanie dla lokówki spiralnej, która wyróżnia się odmienną końcówką ułatwiającą układanie włosów. Ciekawym rozwiązaniem dla wielu osób może być również lokówka stożkowa. Pozwala ona uzyskać loki o odmiennym od standardowego kształcie, który według niektórych osób jest bardziej naturalny. Profesjonaliści często używają połączenia lokówki spiralnej ze stożkową.

Dodaj komentarz