Wkładki ortopedyczne ? poczuj znaczącą ulgę podczas poruszania się i ciesz się życiem na 100%!

Dla wielu osób samo określenie ,,ortopedyczne? przywołuje na myśl choroby i różne schorzenia. Jednak, jak się bliżej przyjrzymy wkładkom ortopedycznym to możemy bardzo się zdziwić. Oczywiście wkładki ortopedyczne stosowane są przez osoby mające schorzenia stóp oraz wady postawy, ale nie tylko! Doskonale sprawdzają się u osób odczuwających niewiadomego pochodzenia ból podczas poruszania się lub biegania. Doceniane są przez sportowców na całym świecie i osób prowadzących aktywny tryb życia (uczęszczających na siłownie i treningi). Zachwycają się nimi również kobiety sukcesu, które każdego dnia noszą obuwie na obcasie przez wiele godzin.

Zanim rozpatrzymy potrzebę posiadania wkładek ortopedycznych, warto zastanowić się nad budową stóp. Stopy każdego człowieka składają się z wielu kości, kosteczek, mięśni, stawów oraz więzadeł i praktycznie w każdym momencie odpowiadają za prawidłowe utrzymanie całego ciężaru ciała. U osób otyłych i z nadwagą stopy są bardzo mocno obciążone, przez co mogą ulec deformacji i zniekształceniom. Jednak nie tylko osoby z takimi problemami powinny stale używać wkładek ortopedycznych. Każdy, kto odczuwa choćby najmniejszy problem podczas chodzenia, powinien wybrać się na badania komputerowe stóp i pomyśleć o zamówieniu odpowiednim wkładek ortopedycznych.

Komu polecane są wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne to świetne rozwiązanie dla każdego! Pozwalają one skutecznie odciążyć kolana, stawy i inne narządy ruchu. Sprawiają, że stopa w dowolnym obuwiu zaczyna odczuwać duży komfort, nie męczy się i właściwie oddycha. Wkładki prawidłowo utrzymują sklepienie stopy i chronią ją przed kontuzjami oraz schorzeniami.

Zachwalają je osoby mające schorzenia stóp, które były odczuwalne i bolesne przy noszeniu fabrycznych wkładek. Wkładki ortopedyczne u takich osób wielokrotnie zmieniły ich życie, pozwoliły zatrzymać proces deformacji, a nawet uniknąć poważnych operacji stóp.

Kolejną grupą zwolenników wkładek są osoby aktywne fizycznie, należą do nich sportowcy z różnych dziedzin sportu np. maratończycy, narciarze, łyżwiarze. Osoby, na co dzień dużo trenujące stale są narażeni na przeróżne kontuzje i urazy. Muszą nosić specjalistyczne obuwie, które czasami może być niewystarczające. To właśnie wkładka w obuwiu sportowym jest najważniejsza sprawia, że stopa jest odpowiednio ułożona w bucie, nie ślizga się oraz nie przemieszcza.

Osoby otyłe i cierpiące na choroby takie jak nadwaga oraz cukrzyca to kolejni pochlebcy wkładek ortopedycznych. Dzięki nim mogą poruszać się bez bólu i dyskomfortu. Stopy, kostki i kolana u osób o dużej wadze są ciągle narażone na mocne obciążenie oraz ucisk, a za pomocą wkładek ortopedycznych ciężar jest lepiej rozłożony i mniej odczuwalny.

Inną grupą ceniącą wkładki ortopedyczne są kobiety pracujące na wysokich obrotach. Znajdą się tutaj panie pracujące długo w pozycji stojącej i wielbicielki obuwia na wysokich obcasach. To właśnie buty typu szpilki, pantofle lub obcasy znacząco obciążają stopy i powodują szybkie zmęczenie nóg. Podczas chodzenia lub stania w obuwiu na obcasie szczególnie obarczone naciskiem są palce stóp oraz kość śródstopia. Wkładka ortopedyczna umieszczona w takim obuwiu, potrafi znacząco odciążyć kobiece stopy. Doskonale utrzymuje sklepienie w prawidłowej pozycji i dba o wygodę oraz komfort.

Wybór wkładek ortopedycznych ? rodzaje i sposoby otrzymania indywidualnie przygotowanych wkładek

Obecnie na rynku obuwniczym jest dostępnych wiele rodzajów wkładek ortopedycznych. W każdym sklepie z obuwiem można znaleźć wkładki wykonane z przeróżnych materiałów np. żelowe, wełniane i inne. Jednak, jeśli zależy nam na otrzymaniu odpowiednio dopasowanych wkładek ortopedycznych, które będą właściwe dbały o nasze stopy, warto wybrać się do gabinetu BodyMove Warszawa.

Gabinet BodyMove Warszawa zajmuje się produkcją indywidualnie przygotowanych wkładek ortopedycznych. Zatrudnia fachowców i fizjoterapeutów posiadających szeroką wiedzę oraz niezbędne kwalifikacje. Dodatkowo wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt potrzebny do badania stóp. W gabinecie BodyMove wykonywane jest komputerowe badanie stóp, które pozwala wykazać wszelkie nieprawidłowości i skonstruować odpowiednie wkładki ortopedyczne dla każdej osoby. Dodatkowo klienci gabinetu BodyMove Warszawa otrzymują serwisowanie wkładek i gwarancję ich długoletniej użyteczności.

Do najczęściej wykonywanych na indywidualne potrzeby wkładek ortopedycznych zaliczymy:

  • wkładki na płaskostopie poprzeczne
  • wkładki na płaskostopie podłużne
  • wkładki na płaskostopie wewnętrzne
  • wkładki na pełną długość stopy
  • wkładki na trzy czwarte stopy
  • wkładki na osadzenie pięty

Wszystkie rodzaje wkładek produkowane są z najlepszych materiałów głównie z CFC pianki polietylenowej. Pianka posiada oczekiwane właściwości, które gwarantują wkładkom niezawodność w każdej sytuacji. Przede wszystkim są bardzo lekkie i wodoodporne, dodatkowo doskonale absorbują wstrząsy podczas chodzenia. Gwarantują higieniczne utrzymanie stopy, ponieważ odznaczają się właściwościami antygrzybicznymi i antybakteryjnymi.

Dodaj komentarz