Venice garnki i naczynia – włoski produkt w Polskim domu – cena, opinie

Dostępność rozmaitych garnków jest dziś bez wątpienia ogromna. Niestety, większość z nich to naczynia niskiej jakości, które zdecydowanie nie są godne polecenia. Jakie powinny być naczynia kuchenne warto wyjaśnić na przykładzie garnków Venice. Obecnie garnki tej marki należą do ścisłej czołówki we wszelkich rankingach.

Garnki do wszystkiego

Niewątpliwie, bardzo ważne jest, ażeby producent udostępniał garnki umożliwiające wykorzystanie różnorodnych sposobów przygotowywania posiłków. Każdy ma bowiem swoje preferencje, jeśli chodzi o sposób przyrządzania potraw. Ponadto, poszczególne składniki wymagają często wyboru odmiennej metody. Dlatego też, w skład zestawu garnków muszą wchodzić naczynia umożliwiające:

  • tradycyjne gotowanie
  • gotowanie na parze
  • smażenie

Wszelkie te podstawowe metody można wykorzystać używając naczyń Venice. Co więcej, garnki Venice pozwalają także przygotowywać smażone potrawy bez użycia tłuszczu. W skład zestawu wchodzi zwykle również frytkownica, która stała się ostatnimi czasy bardzo popularnym naczyniem kuchennym. Oczywiście jednak, każdy powinien wybrać taki zestaw garnków i naczyń, który najbardziej odpowiada jego potrzebom.

Zdrowe jedzenie to podstawa

Niewątpliwie, jest wiele ważnych cech, jakie powinny posiadać dobre garnki. Najważniejsze jest jednak, aby można było bez trudu przygotowywać w nich zdrowe posiłki. W przypadku tanich garnków często nie jest to niestety możliwe. Garnki Venice natomiast wyposażone są w wiele funkcji, które umożliwiają przygotowanie niskokalorycznych posiłków pozbawionych niebezpiecznych dla zdrowia związków chemicznych.

Bezpieczne gotowanie

Obecnie ze względów zdrowotnych coraz częściej rezygnuje się z normalnego gotowania pokarmów. Oczywiście, przygotowywane w wodzie składniki nie stają się w żaden sposób szkodliwe. Jednakże, często są całkowicie bezwartościowe. Gotująca się woda wydobywa z pokarmów wiele wartościowych składników odżywczych – potwierdzają to opinie wielu ekspertów ds. żywienia z całego świata. Z tego też powodu, ugotowane już potrawy są ich prawie całkowicie pozbawione. Istnieje jednak sposób na zachowanie składników odżywczych w gotowanych potrawach, a jest nim oczywiście gotowanie na parze.

Wiele osób rezygnuje z gotowania na parze, ze względu na to, iż trwa to zwykle bardzo długo. Garnki Venice jednak pozwalają bardzo przyspieszyć ten proces. Wszystko przez zastosowanie gotowania wieżowego w kilku, nałożonych na siebie garnkach. Rozwiązanie to znacząco przyspiesza przygotowywanie zdrowych potraw również dzięki temu, iż możliwe jest gotowanie na jednym palniku wielu składników na raz.

Smażone potrawy mogą być zdrowe

Panuje powszechna niechęć do smażonych potraw, które uważane są za bardzo niezdrowe. Ponadto, coraz więcej osób unika ich, nie chcąc dostarczać do organizmu zbyt wielu kalorii. Jak się jednak okazuje, smażone potrawy mogą być pozbawione nadmiaru kalorii oraz wszystkiego co niebezpieczne dla zdrowia. Trzeba jednak smażyć potrawy bez korzystania z tłuszczu. Jest to możliwe tylko jeśli korzysta się ze specjalnych naczyń, takich jak garnki Venice.

Zestaw na wiele lat

Z pewnością nikt nie lubi regularnie wydawać pieniędzy na nowe garnki. Dlatego też, warto zakupić zestaw wytrzymałych, solidnych garnków, które będą się dobrze sprawowały co najmniej przez kilkanaście lat. Czas pracy garnków Venice według producenta jest nawet dłuższy, gdyż gwarancja na produkty tej marki wynosi aż 20 lat. Nie powinno to jednak dziwić po bliższemu przyjrzeniu się konstrukcji naczyń i garnków Venice.

Garnki ze stali

Najważniejszym materiałem, jaki producent wykorzystuje podczas tworzenia naczyń i  garnków Venice jest stal szlachetna. Nie powinno więc wcale dziwić, że garnki te są tak wytrzymałe. Stal to materiał wykorzystywany powszechnie do stawiania najwyższych budynków, czy też budowania mostów. Metal ten jest bowiem w stanie wytrzymać największe obciążenie, a przede wszystkim jest odporny na działanie rozmaitych substancji chemicznych .Dlatego też, jakiekolwiek reakcje chemiczne nie zachodziłyby we wnętrzu garnka ze stali, nie uszkodzi to jego konstrukcji.

Naczynia i garnki Venice są naczyniami umożliwiającymi przygotowywanie wszelkiego rodzaju potraw na różne sposoby. Ponadto, są one godne polecenia ze względu na swoją olbrzymią trwałość, dzięki której dobrze sprawują się nawet po latach użytkowania.

Cena oryginalnego kompletu garnków i naczyń Venice: 7 900 zł

Sprawdź opinie Klientów:

Dodaj komentarz