Wybieramy odpowiednią suszarkę do włosów!

Suszarki do włosów

           Suszarki do włosów są to urządzenia elektryczne, służące do suszenia włosów. Te gadżety, używane są przez kobiety, każdego dnia. Dzięki nim, bardzo szybko można doprowadzić do ładu każdą mokrą fryzurę. Suszarki, używane w domach, zazwyczaj mają małe rozmiary. Są poręczne i wygodne w użytkowaniu. W profesjonalnych salonach piękności, bardzo często stosowane są duże suszarki do włosów, które bardzo szybko suszą włosy. W urządzeniach tych, zastosowane są silniki elektryczne, które wprawiają w ruch suszarkę. Producenci oferują te właśnie urządzenia, z różnymi parametrami. Mogą posiadać one następujące funkcje:

  • jonizacja
  • funkcja zimnego nadmuchu
  • dyfuzor
  • funkcja turbo

Jonizacja i funkcja zimnego nadmuchu

          Jonizacja jest to technologia, która coraz częściej pojawia się kontekście suszarek do włosów. Rozwiązanie to jest reklamowane przez wielu producentów, którzy twierdzą, iż dzięki jonizacji można pozbyć się problemów z układaniem fryzury. Na czym polega ta nowatorska technologia? Mechanizm początkowo pojawił się w profesjonalnych salonach. Jednak od pewnego czasu, gości ona także w bardziej tradycyjnych modelach, przeznaczonych do użytku domowego. Włosy zazwyczaj suszone są gorącym powietrzem, gdyż znacznie podnosi ono temperaturę wody i powoduje, iż ta wyparowuje. Jednak pod wpływem ciepła na powierzchni włosów tworzą się dodatnio naładowane ładunki elektryczne ? kationy. To właśnie one są odpowiedzialne za elektryzowanie się włosów. Negatywnie wpływa to nie tylko na wygląd włosów, ale również utrudnia to ułożenie pięknej fryzury. Jonizacja zaczęła być wykorzystywana w suszarkach właśnie po to, aby umożliwić ułożenie właściwej fryzury. Technologia opiera się na uwalnianiu milionów ładunków ujemnych jonów, które, dzięki temu, iż osiadają na włosach, neutralizują ładunki dodatnie. Jonizacja sprawia, iż włosy się nie elektryzują. Dodatkowo lepiej się one układają, są wygładzone i wyglądają estetycznie.

               Funkcja zimnego nadmuchu również jest coraz częściej stosowana w urządzeniach. Wpływa ona na kondycję włosów. Zimny nadmuch zamyka łuski włosów, dzięki temu są one gładkie i wyglądają bardzo estetycznie. Dodatkowo zimne powietrze, nie niszczy tak struktury włosów, jak gorący nadmuch. Warto stosować z tej funkcji, aby nie niszczyć tak włosów.

Dyfuzor i funkcja turbo

              Dyfuzor jest funkcją, wpływającą na wygląd włosów. Nadaje on piękną fryzurę, podnosi włosy od nasady oraz nadaje objętości oraz puszystości. Kiedyś, dyfuzor występował wyłącznie w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Dziś, każda kobieta w zaciszu domowym, może korzystać z tej funkcji, u siebie w suszarce.

             Funkcja turbo, wpływa na szybkość suszenia włosów. W przypadku małej ilości czasu, można włączyć tą funkcję, aby szybko wysuszyć głowę. Nie zaleca się stosowania zbyt często tej funkcji, gdyż przy dłuższym stosowaniu, może ona niszczyć kondycję włosów.

Dodaj komentarz