Którą z dostępnych prostownic do włosów wybrać?

Prostownice do włosów są obecnie niezbędnym urządzeniem, by uzyskać perfekcyjną i modną fryzurę. Biorąc pod uwagę, iż tego urządzenia używa się obecnie codziennie, warto jest zdecydować się na taką prostownicę, która jak najmniej niszczy włosy. Które prostownice są obecnie najczęściej polecane, a które lepiej jest stosować znacznie rzadziej?

Rodzaje prostownic do włosów

Obecnie producenci oferują znacznie więcej, niż tylko urządzenie do prostowania włosów. Warto jednak poznać wszystkie dostępne obecnie rodzaje prostownic, by spośród nich wybrać najlepszą dla siebie. Prostownice można podzielić na:

  • metalowe (z płytami wykonanymi ze stopu stali)
  • ceramiczne
  • ceramiczno-tytanowe
  • na podczerwień

W przypadku prostownic, których płyty są metalowe, zwraca się uwagę na fakt, iż tego typu produkt zazwyczaj dobrze prostuje włosy, jednak nie dba o ich ochronę. To sprawia, że tego typu produktów lepiej jest używać rzadko i nie nadają się do codziennego prostowania włosów, zwłaszcza jeśli pasma są przesuszone lub zniszczone. Główną wadą prostownic z metalowymi płytami jest nierównomierne rozprowadzanie temperatury, co może sprawić, że część włosów będzie przegrzana w trakcie procesu. Lepsze pod tym względem są prostownice ceramiczne. Choć niektórzy mają niekiedy wątpliwości co do tego, czy prostują one włosy idealnie, to jednak znacznie lepiej radzą sobie z równomiernym rozprowadzeniem temperatury. Jeszcze lepiej pod tym względem sprawują się prostownice ceramiczno-tytanowe. Równomiernie rozprowadzone ciepło, łatwość użytkowania i efektywność sprawiają, że jest to obecnie jeden z częściej polecanych produktów. Zupełnie inną zasadą działania wykazują się prostownice na podczerwień. W tym przypadku brak jest płyt, które trzeba nagrzewać przed użyciem produktu. Prostowanie odbywa się poprzez podgrzanie włosów podczerwonym światłem. Według niektórych źródeł jest to zdecydowanie bezpieczniejsza metoda prostowania włosów.

Co powinna posiadać prostownica do włosów?

Zwykła prostownica do włosów powinna obecnie posiadać regulację temperatury. Tylko w ten sposób można uniknąć uszkodzenia włosów. Obecnie można zakupić bardziej nowoczesną prostownicę, która sama sprawdzi stan nawilżenia włosów i dostosuje temperaturę ze względu na możliwe zniszczenia pasm. Aby zapobiec zniszczeniu włosów można zdecydować się również na urządzenie z tak zwaną jonizacją. Dzięki niej włosy będą lepiej nawilżone, a także nie będą się elektryzować. Obecnie większość nowoczesnych markowych urządzeń posiada tego typu funkcje. Jeśli jednak prostowanie włosów nie jest wykonywane na co dzień, można poprzestać na mniej skomplikowanych prostownicach, pamiętając o używaniu odpowiednich kosmetyków ochronnych przed zabiegiem.

Dodaj komentarz