Paletki do tenisa stołowego

Tenis stołowy to jeden z najbardziej popularnych sportów, szczególnie wśród dzieci w wieku szkolnym. Jest prosty, łatwy i przyjemny, a co najważniejsze – nie potrzeba wiele drogiego sprzętu, aby zacząć w niego grać. W wielu publicznych miejscach, takich jak parki, podwórka i skwerki dostępne są darmowe stoły do ping ponga. Są one często wystawiane także na szkolnych korytarzach i można z nich korzystać w czasie przerw. Innym elementem wyposażenia, który jest potrzebny do grania są rakietki – często nazywane także paletkami.

 

Paletki do ping ponga

Tenis stołowy, często potocznie nazywamy ping pongiem to jeden z najprostszych sportów, który jednocześnie doskonale poprawia kondycję. Nie ma wiele prawdy w stereotypowym patrzeniu na ten sport jako taki, w którym rusza się jedynie ręka lub nadgarstek. Przy okazji grania w tenisa stołowego jesteśmy zmuszeni cały czas pozostawać w gotowości – grać na ugiętych nogach i bardzo szybko poruszać się od lewej do prawej strony. Wraz ze wzrostem poziomu gry ruchu jest potrzebne coraz więcej, ponieważ jedną z najbardziej skutecznych taktyk jest tzw. rozrzucanie przeciwnika, kierując piłki od prawej do lewej strony i tak dalej. Paletki do ping ponga nie są drogie i są powszechnie dostępne. Oczywiście można je kupić także w sklepach internetowych. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Należą do nich między innymi takie jak: grubość i stabilność rączki (warto wybrać taką, która się nie ślizga), jakość i elastyczność tzw. okładzin oraz waga paletki.

Waga jest kluczowa

Cały ciężar gry w pinga ponga jest oparty na ręce, w której trzymamy rakietkę. W czasie gry zawodnik wykonuje nią liczne serie zamachów i uderzeń, dlatego dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tym sportem kwestia wagi rakietka jest kluczowa. Nie może ona być ani zbyt lekka, ponieważ wtedy trudno będzie nam kontrolować siłę uderzeń i będziemy ciągle uderzali poza obręb stołu. Z drugiej strony jednak zbyt ciężka rakietka będzie dużym obciążeniem dla naszego ramienia i barku. Może to sprawić, że nie będziemy w stanie uderzać piłeczki wystarczająco szybko, a wraz z upływem czasu gry i postępującym zmęczeniem naszej ręki – będzie nam coraz trudniej o precyzję. Wybór paletki do ping ponga jest zatem kwestią zdecydowanie bardziej istotną, niż kwestia materiału, z jakiego wykonana jest powierzchnia stołu do tenisa stołowego, czy kwestia koloru i jakości piłeczki do gry. Odpowiednio dobrana paletka sprawi, że gra będzie przyjemna.

Dodaj komentarz